Placebo İstanbul’a Geliyor

İngiliz alternatif rock grubu Placebo, Blind Festival kapsamında, 4 Ağustos’ta KüçükÇiftlik Park’ta dinleyicilerle buluşacak.

2 yıl aradan sonra 4 Ağustos Pazar günü KüçükÇiftlik Park’ta hayranlarının karşısına çıkacak Placebo’nun konseri 12 Mart Salı günü saat 12.00’de başlayacak.

İngiliz grup, 2006’da piyasaya sürüldü ve 1,1 milyonun satan ‘Meds’ üzerinde, hem Almanya’da hem de Fransa’da Platin gösterileri elde ederken, İngiltere’de Altın plak almaya hak kazandı. Grup, senede Almanya Rock Am Ring festivalinde ‘başrol oyuncusu’ olarak sahneye çıkan binlerce seyirciye konser performanslarında dayandı. Ardından Paris’teki Bercy’de iki gece üst üste 36 bin kişi sahne aldı.

Placebo, 20. yılını 7 Ekim 2016’da ‘A Place For Us To Dream’ isimli retrospektif hit albümünü ve ‘Jesus’ Son’, ‘Life’s What You Make It’gibi hitleri içeren 6 yeni parçadan oluşan bir EP’yi piyasaya sürerek kutladı . İkili, albümün yayınlanmasından kısa bir süre sonra, 2017 yılında ’20 Years of Placebo’ isimli bir dünya turuna çıktı. Grubun 8. stüdyo albümleri olan ‘Never Let Me Go’ 25 Mart 2022’de piyasaya sürüldü.

Öte yandan Placebo’nun tüm albümleri İngiltere’deki Billboard listesinde ilk 20’ye girerek dünya çapında 14 milyonun üzerinde satışa ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x